Quixo Mini

Quixo Mini Powiększ

Nowy

Jeśli uważasz, że "kółko i krzyżyk" to już przeżytek, powinieneś spróbować "Quixo"! Wyzwanie: 5 znaków w 1 linii, gdy każdy ruch przeciwnika zmienia twoją sytuację. Nowa odsłona klasycznej gry logicznej dla dwóch uczestników lub drużyn.

Więcej szczegółów

Dotępność:

Ostatnie sztuki! Śpiesz się z zakupem

8300

Producent:
Przeznaczenie rodzinne
Sprawność podejmowanie decyzji logiczne myślenie wyobraźnia przestrzenna cierpliwość koncentracja radzenie sobie z porażką
Materiał drewno
Dla kogo? chłopcy dziewczęta dorośli seniorzy
Wiek 9-12 lat 7-9 lat
Rodzaj strategiczne
Dynamika rozgrywki spokojne
Ilość osób gry dla par dla 4 osób
Czas trwania rozgrywki krótki (poniżej 30 minut)
Współzawodnictwo rywalizacja
„Quixo” to emocjonująca gra logiczna dla starszych dzieci (zgodnie z instrukcją od lat 8, ale to przesuwalna granica), młodzieży i dorosłych. Jedna partia trwa zwykle do 20 minut i może w niej brać udział 2 lub 4 graczy. Mamy do dyspozycji planszę i 25 drewnianych, a więc trwałych, sześciennych klocków. Każdy ma na 2 ściankach symbole – „o” i „x”, pozostałe 4 nie mają wzoru. Wychodzimy od neutralnego kwadratu i kolejno przekręcamy klocki z jego zewnątrznych ścianek tak, aby pokazywały nasz znak. Raz zajęty klocek nie może już być przejęty przez przeciwnika, każdy porusza się tylko swoimi lub neutralnymi. Podczas rozgrywki realizujemy klasyczny schemat „kółka i krzyżyka”, z tym że celem jest ułożenie aż 5 swoich sześcianów w linii pionowej, poziomej lub ukośnej. A na czym polega trudność czy, jak kto woli, urozmaicenie? Otóż przekręcając klocek, jednocześnie przekładamy go na koniec linii, z której go zabraliśmy. Efekt? – każdy ruch wprowadza zmiany w układzie symboli, zarówno przeciwnika, jak i naszych. Przy takich zasadach gra w „Quixo” wymaga dobrej koncentracji oraz myślenia logicznego i strategicznego. Stwarza okazję do ćwiczenia tych sprawności, podobnie jak spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej. Uczy opanowania i radzenia sobie z zagrożeniem porażką przez szukanie nowych rozwiązań. Pokazuje, że nie zawsze szybciej znaczy lepiej. Sprawdzi się jako gra edukacyjna i rodzinna, propozycja dla par lub na niewielkie spotkania towarzyskie. Spokojne tempo rozgrywki i konieczność namysłu sprawiają, że równe szanse mają i dzieci, i rodzice, i dziadkowie. Ale nie dajmy się zwieść pozorom – każda partia wzbudza wielkie emocje. Nuda jest wykluczona.
Akceptuję

Ta strona korzysta z plików cookie